Pomocníci do kuchyně, které vám usnadní práci

Trávíte v kuchyni až příliš času? O důvod víc, proč si čas trochu zpříjemnit a hlavně proč si vaření usnadnit. Efektivní pomocníci nestojí ani mnoho peněz, ani prostoru, a jistě je využijete u pokrmů všeho druhu. 

Jste vášnivými kuchaři? Vybavte svou kuchyň rozmanitými kuchyňskými pomůckami, které vám pomohou nejen s pečením a vařením, ale také dochucením potravin nebo hlídáním času. Kolik pomůcek už doma máte a jaké byste si rádi pořídili? 

Hmoždíř

Nic nechutná tak dobře, jako čerstvě nadrcené ořechy, pesto, salsa, směs chilli nebo třeba bylinkové pasty. Ve zkratce - všechno, co může zpracovat hmoždíř. Nádoba, která slouží k drcení koření a krystalických látek  se používá od nepaměti a má to také svůj důvod. Nejčastěji jej najdete z mosazi, bronzu, ale i porcelánu nebo dřeva. Součástí hmoždíře - misky, ve které se koření drtí - je i tlouk, polodlouhá palička s rozšířeným koncem. 

Podnosy a tácy

Pro správné stolování určitě využijete podnosy a tácy. Možnost odnést více nádobí najednou oceníte zejména ve chvílích, kdy čekáte návštěvu a potřebujete je řádně pohostit. Jste-li spíše samotáři a rádi si vychutnáváte snídaně v posteli, pak si pořiďte stolky do postele - funkci splní stejnou, a dokonce i mnohem větší - zabrání vylití čaje do postele a veškeré nádobí pak odnesete najednou.

Mlýnky na koření 

Pokud stále ještě kořeníte mletým kořením, je na čase se poohlédnout po kuchyňských mlýncích - alespoň na základní suroviny jako je pepř a sůl. Čerstvě namleté totiž chutnají mnohem lépe, než pokud koupíte již mleté. Do mlýnku ale můžete dát i kořenící směsi, nové koření, muškátové oříšky anebo třeba chilli hoblinky.

Minutky

Často zapomínáte na to, že něco vaříte nebo pečete? To se vám s minutkou už nestane. Můžete ji nastavit na požadovaný čas pečení a věřte, že i kdybyste usnuli, tak vytáhnutí pokrmu z trouby zkrátka nepropásnete. Vejce nahniličko tak bude za tři, dva, jedna...

Kuchyňské teploměry

Pro pravé gurmány je teploměr do kuchyně nepostradatelný. Jen díky němu totiž v troubě dokáží odhadnout, kdy je ten pravý čas na to vytáhnout stejk, který mají nejradši propečený přesně na medium rare - ale pochopitelně i další stupně. Využijete jej také v případě, že pečete větší kus masa v celku a rádi byste se přesvědčili o tom, že i uprostřed je flákota dokonale propečená. Věřte, že kuchyňské teploměry povýší pečení masa na nový zážitek a zaručí jistější výsledek!

Odměrky

Hrnkovým bábovkám odzvonilo a vy byste se rádi dostali na vyšší level? Pro pečení je každý mililitr klíčový a pokud chcete dodržovat přesné postupy (a neriskovat tím, že hádáte své vlastní), pak byste měli mít v malíčku přesné množství všech surovin. Na to jsou ideální jednak kuchyňské váhy, jednak odměrky, díky kterým si dokážete přesně odměřit objem mléka, oleje nebo vody. 

Kk2

Změkčovače masa

Tohoto jednoduchého pomocníka využijete, jste-li vášnivým konzumentem masa a rádi ho připravujete i doma. Změkčovač je složen z ostrých jehel a má za úkol zkrátit masová vlákna, díky čemuž je maso křehčí, šťavňatější a měkčí. Hodí se spíše pro tužší hovězí maso, lépe se tak propeče. Použít ho ale můžete i na vepřové. 

Praktické změkčovače masa pořídíte za pár korun - a v kuchyni vám opravdu mnoho místa nezaberou. 

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

SONIA 161843 Soul držák toaletního papíru s krytem, šedá

1 632 Kč
Shop

Gimi Nákupní taška na kolečkách Sprinter, fialová

1 299 Kč
Shop

Berlinger Haus Elektrická vývrtka Black Rose Collection

695 Kč
Shop

Toro Nerezový pařáček v krabičce, 22,5 cm

199 Kč
Shop

Berlinger Haus Termohrnek Purple Metallic Line, 0,5 l

369 Kč
Shop

Nůž kuchařský 20cm/HARD EDGE/velký/1051747/F=

699 Kč
Shop