Logo
Zwilling brusný kámen - Twin stone Pro

Zwilling brusný kámen - Twin stone Pro

2999 Kč

V akci je pouze tady Zwilling brusný kámen - Twin stone Pro od oblíbeného výrobce Zwilling - tento hit získáte extra levně za 2999 Kč. U nás nakoupíte vždy kvalitní zboží za bombastické ceny. Oblíbený bonus, BEZPLATNÉ poštovné a balné, je poskytován pro objednávky nad 1999 Kč. Přejeme vám spokojenost z výhodného nákupu.

Kategorie: ,
Výrobce: 
SKU: 4009839208621
Do obchodu

Popis

Zwilling

POPIS

Brusný kámen na nože Twin Stone Pro od výrobce Zwilling má hrubost 1000 a 250. Hrubší strana slouží pro odstranění drobných poškození ostří, jemnější strana umožňuje obnovit původní ostrost nožů. Brusný kámen Zwilling je speciálně navržen pro nože Zwilling, ale můžete ho samozřejmě použít i na údržbu nožů jiných značek. Brusný kámen nemusíte předem namáčet do vody, stačí ho jen před broušením potřít vodou jeho povrch. Gumové nožičky zajišťují stabilitu během broušení nožů. 

Odesíláme nejpozději do 3 pracovních dnů od objednání.

SPECIFIKACE

Délka: 20 cm

Šířka: 8,5 cm

Výška: 4 cm

Materiál: pochromovaný plášť s rýhovaným povrchem, syntetika (rukojeť)

Barva: stříbrná, černá 

VÝHODY A NEVÝHODY

plus

Brusný kámen má hrubost 1000/250.

Ideální pro odstranění drobných poškození a dokonalé naostření nožů.

Brusný kámen není nutné předem namáčet, stačí jej před broušením potřít vodou).

Má gumové nožičky pro zajištění stability.

minus

Vyšší pořizovací cena.

 

BROUŠENÍ NOŽŮ BRUSNÝM KAMENEM

Brusný kámen na nože má povrch s určitou hrubostí. Existuje i brusný kámen dvouzrnný s jedno stranou hrubou a druhou stranou jemnou. Brusný kámen se používá na obnovu původní ostrosti nožů. Pro pravidelnou údržbu před krájením pak postačí ocílka na nože. Brusný kámen se musí před použitím navlhčit a ostří nožů k němu musíte položit ve správném úhlu (zhruba 12 - 15 °).

Ostří nože položte na jeden konec kamene a rovnoměrně nožem táhněte mírně doprava proti ostří. Nůž otočte a táhněte stejným způsobem ale opačným směrem. Přejeďte vždy po celé délce ostří. Dejte však pozor, abyste nezavadili ostřím o hranu brusného kamene. Táhněte nožem, jako kdybyste chtěli nožem z brousku odříznout tenký plátek. Na nůž příliš netlačte. Nejprve bruste na hrubším povrchu a pak až na jemnějším, kde ostří vyhladíte a odstraníte otřepy. 

broušení nože brusným kamenem

ZRNITOST BRUSNÉHO KAMENE

Zrnitost brusného kamene volte podle použití nože. Ostří vybroušené na brusném kamenu s větší hrubostí je ideální pro krájení měkkých a vláknitých ingrediencí jako je zelenina nebo maso. Na jemnějších brusných kamenech (s menší hrubostí) získáte hladkého ostří, které je vhodné při řezání spíše tlakem než tahem např. při sekání nebo stahování kůže. Vzniklé ostří závisí na hrubosti (zrnitosti) brusného kamene a úhlu, pod kterým nůž brousíte.

Zrnitost (hrubost) brusného kamene se udává číslem, které odpovídá počtu ok síta na jeden palec (25,4 mm), kterým ještě brusivo při prosívání propadne. Tedy čím větší číslo, tím hustší síto, a tím jemnější brusivo. Mezinárodní normy FEPA ( Federace evropských výrobců brusných pomůcek) udává zrnitost viz tabuka:

Parametry produktu
  • Název: Zwilling brusný kámen - Twin stone Pro
  • Cena: 2999
  • EAN: 4009839208621
  • Výrobce: Zwilling
  • Kategorie: Nože | Ostření nožů
Všechny produkty od výrobce
shopping-bag

 Zrnitost podle FEPA

 Slovní název