Logo
Slánka a pepřenka MIKASA karamelová 2 ks

Slánka a pepřenka MIKASA karamelová 2 ks

319 Kč

Radost přinášející Slánka a pepřenka MIKASA karamelová 2 ks od populárního výrobce Mikasa - toto zboží si můžete opatřit extra výhodně za 319 Kč. Upozorňujeme, že nabídka má omezenou platnost. Při objednávce nad 1 999 Kč od nás máte DOPRAVU ZDARMA. Záleží nám na tom, abyste ušetřili.

Výrobce: 
SKU: 
Do obchodu

Popis

Mikasa

CZ_mikro CZ_domycky

POPIS

Slánka a pepřenka od výrobce Mikasa jsou vyrobeny z odolného porcelánu v tmavě karamelové barvě. Krásný moderní design. Slánka s pepřenkou jsou vhodné do myčky na nádobí i do mikrovlnné trouby.

SPECIFIKACE

Balení obsahuje

1 x slánka

1 x pepřenka

Barva: tmavý karamel

Materiál: porcelán

VÝHODY A NEVÝHODY

plus

Vyrobeno z kvalitního a odolného porcelánu.

Krásný lesklý design.

Vhodné do myčky na nádobí a do mikrovlnné trouby.

PRAKTICKÉ RADY

Vhodné do myčky: Ano

Vhodné do mikrovlnné trouby: Ano

KUCHYŇSKÁ SŮL

Kuchyňská sůl neboli chlorid sodný (NaCl) je chemická sloučenina, která se v přírodě vyskytuje ve formě nerostu halitu (halit = minerál krystalizující v krychlové soustavě), který se označuje jako sůl kamenná. Kuchyňská Sůl důležitá pro životní funkce většiny organismů. Sůl se rozpouští ve vodě. Vyskytuje se v mořské vodě - tzv. mořská sůl. Využití soli je především v potravinářském a chemickém průmyslu. V kuchyni se používá denně při vaření, k ochucování pokrmů a ke konzervaci masa. V chemickém průmyslu se využívá při výrobě jedlé sody, sodíku, chloru, kyseliny chlorovodíkové a dalších sloučenin. Další využití je ve sklářství, při výrobě mýdel a solí do koupele, v papírenském průmyslu nebo při výrobě barev. A také je důležité použití ve zdravotnictví na výrobu fyziologického roztoku (pomáhá při nitrožilním podávání léků). 

hrubozrnná mořská sůl

VLIV SOLI NA zDRAVÍ

Kuchyňská sůl (NaCl) je důležitá pro normální funkci orgánů a tkání. Ionty sodíku a chloru jsou nezbytné spolu s dalšími minerály a stopovými prvky pro udržování rovnováhy tekutin v těle a pro udržován výšky krevního tlaku, což má vliv na správnou funkci srdce, svalů a nervů, ale také pro vstřebávání látek v ledvinách a ve střevech. Chlor je navíc ve formě kyseliny hlavní složkou žaludečních šťáv. 

KTERÉ POTRAVINY OBSAHUJÍ NEJVÍC SOLI?

Nejvíce soli obsahují průmyslově zpracované potraviny (asi 75 %), 15 % soli se přidává do pokrmů během jejich přípravy a dochucování a jen asi 10 % soli je obsaženo v přírodních surovinách a potravinách. Největším zdrojem soli jsou průmyslově konzervované masné výrobky, uzeniny, výrobky z ryb, potraviny ve slaných nálevech, dresinky do salátů, některé tvrdé a plísňové sýry, instantní polévky, instantní omáčky, kořenící směsi, masové extrakty, slané pochutiny, paštiky a slané pečivo. Glutaman sodný (látka zvýrazňující chuť potravin) se přidává do řady potravinářských výrobků. 
Nejméně soli naopak obsahuje čerstvá zelenina, čerstvé ovoce, mléko a mléčné výrobky (jogurty, tvarohové sýry), čerstvé ryby a maso (ne to nakládané, ale připravené doma), těstoviny, rýže, vejce, domácí ovocné šťávy, ale také neslané pečivo a potraviny bez soli nebo se snížený obsahem soli.

KOLIK SOLI JE ZDRAVÉ KONZUMOVAT?

Dospělému člověku stačí denní příjem soli asi 2 - 6 g (závisí na množství fyzické aktivity - čím větší aktivita, tím můžete přijmout více soli). Průměrně však spotřebujeme více než 16 g soli za den. Dlouhodobá nadměrná konzumace soli má nepříznivý vliv na kardiovasklulární (srdečně-cévní) systém (následkem může být až infarkt, selhání srdce), poškozuje ledviny a cévy, ničí chuťové buňky (snižuje citlivost na slanou chuť), dochází ke zvyšování krevního tlaku a zadržování vody v organismu. 
Vyřadit sůl z jídelníčku úplně je však také zdraví nebezpečné - způsobuje silný pocit žízně, únavu, závratě, křeče svalů nebo až…

Parametry produktu

  • Název: Slánka a pepřenka MIKASA karamelová 2 ks
  • Cena: 319
  • EAN:
  • Výrobce: Mikasa
  • Kategorie: Stolování | Kořenky a mlýnky na koření | Mlýnky na sůl a pepř
Všechny produkty od výrobce

Podobné produkty

Další produkty od výrobce  

Zobrazit všechny produkty od výroce 
shopping-bag