Logo
Lamart Plátkovací nůž Damas lt2044 20 cm

Lamart Plátkovací nůž Damas lt2044 20 cm

329 Kč

Top produkt, Lamart Plátkovací nůž Damas lt2044 20 cm od známé značky Lamart - tento artikl objednávejte extra levně za 329 Kč. Nabízíme nejlepší poměr cena výkon. Utraťte minimálně 1999 Kč a DOPRAVU ZCELA ZDARMA máte v kapse. Záleží nám na tom, abyste ušetřili.

Kategorie: ,
Výrobce: 
SKU: 8590669139729
Do obchodu

Popis

Lamart

CZNE_domycky

POPIS

Plátkovací nůž LT2044 z řady Damas od výrobce Lamart je ideální na krájení syrového, vařeného i pečeného masa. Využijete ho především na  plátkování a porcování masa. Díky dlouhé a úzké čepeli s ním nakrájíte pohodlně velmi tenké plátky. Tento nůž má velmi ostrou čepel z nerezové oceli, která neovlivňuje chuť ani vůni krájených potravin. Rukojeť je vyrobena z exotického dřeva Pakka a je ergonomicky tvarovaná pro bezpečný úchop a maximální účinek při krájení.

Nůž na maso není vhodný do myčky na nádobí. Po použití nůž omyjte a před uskladněním řádně osušte. Pro bezpečné uskladnění bez rizika poranění a ztupení čepele doporučujeme používat stojan na nože nebo magnetickou lištu. Dlouhou životnost nože zajistíte pravidelnou údržbou pomocí ocílky a brousku na nože. Dlouhodobou ostrost nože zajistí také kvalitní kuchyňské prkénko.

SPECIFIKACE

Délka ostří: 20 cm

Délka nože: 33,5 cm

Materiál: nerezová ocel, pakka (exotické dřevo)

Barva: stříbrná, tmavě hnědá

VÝHODY A NEVÝHODY

plus

Nůž na maso má velmi ostrou čepel z nerezové oceli, která je hygienická, odolná proti korozi, nechytá pachy ani chutě a snadno se udržuje.

Rukojeť z exotického dřeva je ergonomicky tvarované pro bezpečný a pohodlný úchop.

Plátkovací nůž je ideální na plátkování vařeného a pečeného masa, ale také na porcování syrového i tepelně zpracovaného masa. 

Nakrájíte s ním velmi tenké plátky.

PRAKTICKÉ RADY

Vhodné do myčky: NE

Bannery_noze

ROZDÍL MEZI OCÍLKOU, BROUSKEM NA NOŽE A BRUSNÝM KAMENEM

Ocílku na nože použijete při pravidelné údržbě - klidně před každým použitím nože. Brousek na nože nebo brusný kámen však jen jednou za čas pro obnovení původní ostrosti nože, tedy když už je nůž opravdu tupý.

OCÍLKA NA NOŽE

Ocílka na nože slouží pro pravidelnou údržbu nožů. Pomocí ocílky na nože snadno a rychle obnovíte původní ostrost vašich nožů. Ocílku používejte k udržování ostří. Na již tupém noži není snadné ocílkou ostří vytvořit - v tomto případě zvolte brousek na nože nebo brusný kámen. Ocílka má rukojeť a brusná část může mít jemnější nebo hrubší povrch. Ocílka není praktická pro údržbu příliš velkých nožů. 

Brusná část ocílky může být vyrobena z různých materiálů - diamantová, keramická, ze speciální nožířské oceli atd. Délku brusné části volte podle délek ostří nožů, které budete ocílkou brousit. Máme pro vás ocílky s brusnou částí od 20 cm, až po 31,5 cm - speciální řeznická ocílka pro broušení velkých nožů.

Broušení nože ocílkou

broušení nože ocílkou

Ocílku držte svisle v jedné ruce a nůž ve druhé ruce (nakloněný zhruba 20 ° k povrchu ocílky). Nejlepší je mít oporu (např. stůl a ocílku podložit utěrkou, aby neklouzala), abyste udrželi stejný úhel po celé čepeli a ostření bylo přesné. Práce s ocílkou vyžaduje cvik, aby na ostří nevznikaly nežádoucí zuby. Nožem táhněte od paty ke špičce proti ostří a zopakujte totéž z druhé strany čepele (z každé strany 20 x). Snažte se držet stále stejný úhel, který svírá nůž s ocílkou a příliš netlačte.

BROUSEK NA…

Parametry produktu

  • Název: Lamart Plátkovací nůž Damas lt2044 20 cm
  • Cena: 329
  • EAN: 8590669139729
  • Výrobce: Lamart
  • Kategorie: Nože | Nože na maso

Všechny produkty od výrobce

Podobné produkty

Další produkty od výrobce  

Zobrazit všechny produkty od výroce 
shopping-bag