Logo
Lamart Nůž na maso Damas LT2042 13 cm

Lamart Nůž na maso Damas LT2042 13 cm

249 Kč

Jakostní Lamart Nůž na maso Damas LT2042 13 cm od výrobce Lamart - tento produkt objednáte v časové omezené slevě za 249 Kč. Nabízíme nejlepší poměr cena výkon. NEPLAŤTE DOPRAVNÉ A BALNÉ, nabídka platí pro objednávky v hodnotě nad 1999 korun. Už se těšíte na svoji objednávku?

Kategorie: ,
Výrobce: 
SKU: 8590669139705
Do obchodu

Popis

Lamart

CZNE_domycky

POPIS

Nůž na maso LT2042  z řady Damas od výrobce Lamart je ideální na menší kusy masa a drobnější ingredience. Využijete ho především na vykosťování, špikování, plátkování a porcování masa, ale je vhodný také na krájení klobás, tvrdých salámů a sýrů atd. Tento nůž má velmi ostrou čepel z nerezové oceli, která neovlivňuje chuť ani vůni krájených potravin. Rukojeť je vyrobena z exotického dřeva Pakka a je ergonomicky tvarovaná pro bezpečný úchop a maximální účinek při krájení.

Tento nůž není vhodný do myčky na nádobí. Po použití nůž omyjte a před uskladněním řádně osušte. Pro bezpečné uskladnění bez rizika poranění a ztupení čepele doporučujeme používat stojan na nože nebo magnetickou lištu. Dlouhou životnost nože zajistíte pravidelnou údržbou pomocí ocílky a brousku na nože. Dlouhodobou ostrost nože zajistí také kvalitní kuchyňské prkénko.

SPECIFIKACE

Délka ostří: 13 cm

Délka nože: 24,5 cm

Materiál: nerezová ocel, pakka (exotické dřevo)

Barva: stříbrná, tmavě hnědá

VÝHODY A NEVÝHODY

plus

Nůž na maso má velmi ostrou čepel z nerezové oceli, která je hygienická, odolná proti korozi, nechytá pachy ani chutě a snadno se udržuje.

Rukojeť z exotického dřeva je ergonomicky tvarované pro bezpečný a pohodlný úchop.

Tento nůž je ideální na vykosťování, špikování, plátkování vařeného a pečeného masa, ale také na porcování syrového i tepelně zpracovaného masa. Na klobásy, sýry, tvrdé salámy atd.

PRAKTICKÉ RADY

Vhodné do myčky: NE

Bannery_noze

ROZDÍL MEZI OCÍLKOU, BROUSKEM NA NOŽE A BRUSNÝM KAMENEM

Ocílku na nože použijete při pravidelné údržbě - klidně před každým použitím nože. Brousek na nože nebo brusný kámen však jen jednou za čas pro obnovení původní ostrosti nože, tedy když už je nůž opravdu tupý.

OCÍLKA NA NOŽE

Ocílka na nože slouží pro pravidelnou údržbu nožů. Pomocí ocílky na nože snadno a rychle obnovíte původní ostrost vašich nožů. Ocílku používejte k udržování ostří. Na již tupém noži není snadné ocílkou ostří vytvořit - v tomto případě zvolte brousek na nože nebo brusný kámen. Ocílka má rukojeť a brusná část může mít jemnější nebo hrubší povrch. Ocílka není praktická pro údržbu příliš velkých nožů. 

Brusná část ocílky může být vyrobena z různých materiálů - diamantová, keramická, ze speciální nožířské oceli atd. Délku brusné části volte podle délek ostří nožů, které budete ocílkou brousit. Máme pro vás ocílky s brusnou částí od 20 cm, až po 31,5 cm - speciální řeznická ocílka pro broušení velkých nožů.

Broušení nože ocílkou

broušení nože ocílkou

Ocílku držte svisle v jedné ruce a nůž ve druhé ruce (nakloněný zhruba 20 ° k povrchu ocílky). Nejlepší je mít oporu (např. stůl a ocílku podložit utěrkou, aby neklouzala), abyste udrželi stejný úhel po celé čepeli a ostření bylo přesné. Práce s ocílkou vyžaduje cvik, aby na ostří nevznikaly nežádoucí zuby. Nožem táhněte od paty ke špičce proti ostří a zopakujte totéž z druhé strany čepele (z každé strany 20 x). Snažte se držet stále stejný úhel, který svírá nůž s ocílkou a příliš netlačte.

BROUSEK NA…

Parametry produktu

  • Název: Lamart Nůž na maso Damas LT2042 13 cm
  • Cena: 249
  • EAN: 8590669139705
  • Výrobce: Lamart
  • Kategorie: Nože | Nože na maso

Všechny produkty od výrobce

Podobné produkty

Další produkty od výrobce  

Zobrazit všechny produkty od výroce 
shopping-bag