Logo
Lamart Kuchařský nůž Wood LT2077 20 cm

Lamart Kuchařský nůž Wood LT2077 20 cm

219 Kč

No a tohle chcete: Lamart Kuchařský nůž Wood LT2077 20 cm co nám dodává Lamart - tento produkt objednáte za bombastickou cenu 219 Kč. Naše výhodné nabídky čekají právě na vás. Pokud se vám líbí bezplatné poštovné, zkontrolujte, že objednáváte za víc než 1999 Kč. Zařaďte se ke spokojeným klientům.

Výrobce: 
SKU: 8590669221899
Do obchodu

Popis

Lamart

CZNE_domycky

POPIS

Kuchařský nůž LT2077 z řady Wood od výrobce Lamart má vysokou a dlouhou čepel, a díky tomu má všestranné využití. Ideální je na krájení větších kusů masa, ovoce, zeleniny, ale pohodlně s ním nasekáte i bylinky. Tento nůž má velmi ostrou čepel z nerezové oceli, která neovlivňuje chuť ani vůni krájených potravin. Rukojeť je vyrobena ze dřeva, což jí dodává krásný přírodní vzhled. Navíc je ergonomicky tvarovaná pro bezpečný úchop a maximální účinek při krájení.

Tento nůž není vhodný do myčky na nádobí. Po použití nůž omyjte a před uskladněním řádně osušte. Pro bezpečné uskladnění bez rizika poranění a ztupení čepele doporučujeme používat stojan na nože nebo magnetickou lištu. Dlouhou životnost nože zajistíte pravidelnou údržbou pomocí ocílky a brousku na nože. Dlouhodobou ostrost nože zajistí také kvalitní kuchyňské prkénko.

SPECIFIKACE

Délka ostří: 20 cm

Délka nože: 33 cm

Materiál: nerezová ocel, dřevo

Barva: stříbrná, přírodní

VÝHODY A NEVÝHODY

plus

Kuchařský nůž má velmi ostrou čepel z nerezové oceli, která je hygienická, odolná proti korozi, nechytá pachy ani chutě a snadno se udržuje.

Dřevěná rukojeť je ergonomicky tvarované pro bezpečný a pohodlný úchop.

Díky vysoké a dlouhé čepeli má tento nůž všestranné využití.

Ideální na krájení větších kusů zeleniny, ovoce, masa atd.

PRAKTICKÉ RADY

Vhodné do myčky: NE

Bannery_noze

ROZDÍL MEZI OCÍLKOU, BROUSKEM NA NOŽE A BRUSNÝM KAMENEM

Ocílku na nože použijete při pravidelné údržbě - klidně před každým použitím nože. Brousek na nože nebo brusný kámen však jen jednou za čas pro obnovení původní ostrosti nože, tedy když už je nůž opravdu tupý.

OCÍLKA NA NOŽE

Ocílka na nože slouží pro pravidelnou údržbu nožů. Pomocí ocílky na nože snadno a rychle obnovíte původní ostrost vašich nožů. Ocílku používejte k udržování ostří. Na již tupém noži není snadné ocílkou ostří vytvořit - v tomto případě zvolte brousek na nože nebo brusný kámen. Ocílka má rukojeť a brusná část může mít jemnější nebo hrubší povrch. Ocílka není praktická pro údržbu příliš velkých nožů. 

Brusná část ocílky může být vyrobena z různých materiálů - diamantová, keramická, ze speciální nožířské oceli atd. Délku brusné části volte podle délek ostří nožů, které budete ocílkou brousit. Máme pro vás ocílky s brusnou částí od 20 cm, až po 31,5 cm - speciální řeznická ocílka pro broušení velkých nožů.

Broušení nože ocílkou

broušení nože ocílkou

Ocílku držte svisle v jedné ruce a nůž ve druhé ruce (nakloněný zhruba 20 ° k povrchu ocílky). Nejlepší je mít oporu (např. stůl a ocílku podložit utěrkou, aby neklouzala), abyste udrželi stejný úhel po celé čepeli a ostření bylo přesné. Práce s ocílkou vyžaduje cvik, aby na ostří nevznikaly nežádoucí zuby. Nožem táhněte od paty ke špičce proti ostří a zopakujte totéž z druhé strany čepele (z každé strany 20 x). Snažte se držet stále stejný úhel, který svírá nůž s ocílkou a příliš netlačte.

BROUSEK NA NOŽE

Brousek na nože slouží pro obnovení…

Parametry produktu

  • Název: Lamart Kuchařský nůž Wood LT2077 20 cm
  • Cena: 219
  • EAN: 8590669221899
  • Výrobce: Lamart
  • Kategorie: Nože | Kuchařské nože
Všechny produkty od výrobce

Podobné produkty

Další produkty od výrobce  

Zobrazit všechny produkty od výroce 
shopping-bag