Logo
Kubešův med MED LESNÍ MEDOVICOVÝ 750 g

Kubešův med MED LESNÍ MEDOVICOVÝ 750 g

195 Kč

Prestižní Kubešův med MED LESNÍ MEDOVICOVÝ 750 g populárního výrobce Kubešův med - tento produkt máte na dosah ruky v časové omezené slevě za 195 Kč. Čekáme, že tahle nabídka se zařadí k našim bestsellerům. NEPLAŤTE DOPRAVNÉ A BALNÉ, nabídka platí pro objednávky v hodnotě nad patnáctset korun. Neplaťte jinde víc než musíte.

Výrobce: 
SKU: 8000000000072
Do obchodu

Popis

Kubešův med

MED LESNÍ MEDOVICOVÝ Je většinou smíšený med tmavší barvy, původem z různých druhů stromů - smrku, jedle, javoru, lípy.
Včely ho vytváří z tzv. medové rosy - medovice, kterou produkují některé mšice. Včely sbírají sladké kapičky medové rosy na jehličí a listech. Lesní nebo též medovicový med je svou chutí silný a lahodný. Obsahuje velké množství aromatických silic a minerálních látek. Doporučuje se pro lidi s vleklým nebo akutním onemocněním dýchacích cest, pro nízký obsah bílkovin též pro pacienty s onemocněním ledvin.

Představuji Vám naši malou rodinnou včelařskou farmu, založenou v roce 2002, která sídlí v Olomouci-Neředíně. Včelstva máme z velké části umístěná v zalesněné krajině Nízkého Jeseníku. Tato oblast je pro včelstva vhodná i tím, že je poměrně ekologicky čistá. Není zatížena intenzivní průmyslovou a zemědělskou výrobou. Převažují zde louky, pastviny a lesy.

Zatímco včelařské zázemí máme v kopcích, med a ostatní včelí produkty prodáváme tzv. ze dvora na olomoucké adrese.

S naším medem vyjíždíme i na akce jako jsou vánoční trhy v Olomouci, jarmarky apod.

Od začátku našeho včelaření se snažíme zaměřit na kvalitu svého hlavního produktu - medu. Zdůrazňuji slovo kvalitní, neboť mezi medem a "medem" je velký rozdíl. Ukazuje se, že záměr byl správný. Lidé dobrý med cení, informace si předávají a zájem o náš med vzrůstá. Nabízíme ryzí přírodní produkt, bez jakýchkoliv přísad, med takový, jaký ho včely přinesly. Nabízíme med, se kterým jsme co nejšetrněji zacházeli, abychom v něm zachovali všechny biologicky aktivní látky, cenné pro naše zdraví.

Snažíme se o získávání druhových medů, t.j. medů, v nichž převažuje vůně určité rostliny, aby nabídka byla pro spotřebitele pestrá, aby jedli med různé chuti a vůní a aby měli k dispozici med, který si oblíbili.
Každý rok je jiný a ne každý rok se podaří získat celou paletu druhových medů. S tím se musíme smířit, to je prostě dáno proměnlivostí přírody.
Nicméně, každý rok splňuje kvalita našeho medu podmínky pro udělení ochranné známky"ČESKÝ MED".

Náše med lehce poznáte podle originální etikety :

Krystalizace medu
Každý med dříve nebo později krystalizuje. Je to jeho normální vlastností. Lidé často nesprávně nazývají tento jev "zcukernatěním" a domnívají se, že med zkrystalizoval proto, že byl zfalšován přídavkem řepného cukru. Květové medy krystalizují rychleji, medovicové pomaleji. Krystal odstraníme tím, že med zahřejeme. Ohřátí medu však musí být šetrné, teplota nesmí přesáhnout 45°C, jinak se narušují termolabilní biologicky aktivní látky. a to je škoda. Vhodné je nahřívat med ve vodní lázni. My zacházíme s medem velmi šetrně a proto nás mrzí, když naše úsilí zkazí konečný spotřebitel tím, že med přehřeje.

Med a vlhkost
Každý med obsahuje určité množství vody (dle platné normy). Nízký obsah vody zaručuje, že med je stabilní, že se nekazí a nekvasí. Med je ale hydroskopický, tzn. má schopnost přijímat ze vzduchu vlhkost. Skladujeme-li ho ve vlhké místnosti v nehermeticky uzavřené sklenici, natáhne do sebe vlhkost, procento vody se zvýší a med zkvasí. Týká se to sice pouze horní vrstvy medu, ale celé balení je tím už znehodnoceno. Proto balíme med do speciálních "medových" sklenic se šroubovacím, dobře těsnícím víčkem a doporučujeme skladovat med v suchém prostředí a šroubovací víčko řádně dotahovat.

Pastovaný med
Je dobré zmínit se o tzv. pastovaném medu. Pastovaný med je med uvedený do konzistence pasty, tj. do stavu, že se dá roztírat, ale přitom "nestéká z krajíce chleba". Pastovaný med si udržuje svoji pastovitou konzistenci a dále už netuhne, netvrdne. Dosahujeme toho tím, že medem po vytočení z plástů mícháme (tři až pět dnů) a tím dosáhneme, že med zkrystalizuje do velmi jemných krystalků. Krustalizace je tím ukončena. Med už dále netuhne a zůstává kašovitý. mikrokrystalizací med změní barvu, už nemá typickou medovou barvy, je světlý, jen lehce nažloutlý. Někomu se tato barva nelíbí, dělá to dojem, že ve sklenici není med, ale vyškvařené vepřové sádlo. zdání ale klame. Pastování je nejšetrnější zacházení s medem. Pastovaný med je biologicky nejkvalitnější.

Co obsahuje řepný cukr a co náš med ?

Obsah řepného cukru

Obsah našeho medu

Tento certifikát stvrzuje, že kvalita nášeho medu splňuje podmínky ochranné známky "ČESKÝ MED"

(norma Českého svazu včelařů, která má přísnější parametry než norma EU) a garantuje jeho vysokou kvalitu.

vzorek č.1 - MEDOVICOVÝ MED

certifikát

chemický rozbor

Paenibacillus larvae

vzorek č.2 - KVĚTOVÝ MED

certifikát

chemický rozbor

Paenibacillus larvae

Doporučuje se pro lidi s vleklým nebo akutním onemocněním dýchacích cest, pro nízký obsah bílkovin též pro pacienty s onemocněním ledvin.

Parametry produktu Kubešův med MED LESNÍ MEDOVICOVÝ 750 g

  • Název: Kubešův med MED LESNÍ MEDOVICOVÝ 750 g
  • Cena: 195
  • EAN: 8000000000072
  • Výrobce: Kubešův med
  • Kategorie: Zdravé potraviny | Sladidla a ochucovadla | Včelí produkty
Všechny produkty od výrobce

Podobné produkty

Další produkty od výrobce  

Zobrazit všechny produkty od výroce 
shopping-bag