Logo
Iliada PEZA 500ml

Iliada PEZA 500ml

249 Kč

Top produkt, Iliada PEZA 500ml od Iliada - toto zboží zakoupíte s úžasnou cenovkou 249 Kč. Podívejte se také na další položky ze širokého katalogu. Máte rádi DOPRAVU, kterou za vás zaplatí e-shop? Stačí nakoupit nad 1500 Kč a je vaše. Už se těšíte na svoji objednávku?

Výrobce: 
SKU: 5201043113015
Do obchodu

Popis

Iliada

Olivový olej Iliada PEZA 500ml - za studena lisovaný olivový olej z oblasti Pezá na Krétě. Olivový olej je vysoké kvality, velmi nízké kyselosti.
Oblast: PEZA-ostrov Kréta Balení: sklo 1 x 0,5 l Charakteristika: olivový olej lisovaný za studena z Oblasti PEZA (Kréta). Olivový olej , JE vysoké KVALITY, Velmi Nízké kyselosti pouziti: olivový olej JE vhodný k přípravě salátů, marinád a rybích specialit. Složení: 100% extra panenský olivový olej
Výroba extra panenského olivového oleje
Sklizeň oliv probíhá již více než 2 000 let stejným způsobem. Při výrobě kvalitního extrapanenského olivového oleje se olivy nijak nečešou, ale plody se nechají spadnout ze stromu do připravené plachty, odkud se ručně sbírají. Čím dříve se olivy vylisují po sklizni, tím lépe. Jedině časné vylisování zajistí uchování vysokých obsahů všech vitamínů a dalších zdraví prospěšných chemických substancí.
Extrapanenský olivový olej musí být získaný pouze mechanickým lisováním za studena. Jedná se o přírodní šťávu, bez jakýchkoliv úprav, kterou lze s trochou nadsázky přirovnat k čerstvému fresh džusu.
Filtrované a nefiltrované olivové oleje
Filtrace extra panenského olivového oleje není nic jiného, než jeho přelití přes sítko. Filtrace je považována za žádoucí, jelikož jsou tak odstraněny drobné částečky pevných látek z oliv (zejména dužiny a slupek).

Účinky olivového oleje na zdraví
Léčivé účinky olivového oleje uznával již Starý zákon, který radil mimo jiné jím očišťovat malomocné. Také Hippokrates jej doporučoval na léčení vředů. Pragmatičtí Angličané také znali jeho léčivou sílu a vždy prodávali olivový olej v lékárnách.
Olivový olej patří mezi pět zdraví nejprospěšnějších surovin na světě. Má celou řadu blahodárných a léčivých účinků na lidský organismus. Od účinné prevence proti rakovině, přes podporu metabolismu cukrů a tuků, až po ošetření popraskané kůže a jizev. Olivový olej je také mimo jiné součástí redukčních diet a jednou z jeho nejznámějších předností je snižování hladiny cholesterolu v krvi.

Podporuje metabolismus
Napomáhá trávení
Pomáhá při léčbě žaludečních onemocnění
Snižuje koncentraci žaludečních kyselin a tak brání vzniku a rozvoji žaludečních vředů
Podporuje funkci žlučníku a tvorbu žluče
Lze jím vyvolat vyloučení drobných až středně velkých žlučníkových kamenů
Koriguje hodnotu bilirubinu
Posiluje játra a zlepšuje vylučování škodlivých látek
Zlepšuje střevní mikroflóru
Bojuje proti zácpě
Má nižší energetickou hodnotu než máslo a jiné druhy oleje
Dává tělu energii a rychle zasytí
Zvyšuje citlivost na inzulín a pomáhá tak buňkám lépe získávat energii z cukrů
Napomáhá hubnutí a je vhodný při redukční dietě
Ideální pro diabetiky a různé druhy diet
Olivový olej Iliada PEZA 500ml - za studena lisovaný olivový olej z oblasti Pezá na Krétě. Olivový olej je vysoké kvality, velmi nízké kyselosti.

Parametry produktu Iliada PEZA 500ml

  • Název: Iliada PEZA 500ml
  • Cena: 249
  • EAN: 5201043113015
  • Výrobce: Iliada
  • Kategorie: Zdravé potraviny | Oleje | Olivový olej
Všechny produkty od výrobce

Podobné produkty

Další produkty od výrobce  

Zobrazit všechny produkty od výroce 
shopping-bag