Logo
Iliada Iliada-Kalamata 250ml

Iliada Iliada-Kalamata 250ml

99 Kč

Spokojenost přinášející Iliada Iliada-Kalamata 250ml s proslulou značkou Iliada - tento produkt prodáváme levně za 99 Kč. Spolehněte se na nejvýhodnější ceny v našem internetovém obchodě. Oblíbený bonus, BEZPLATNÉ poštovné a balné, je poskytován pro objednávky nad 1500 Kč. Nakupování na internetu je tak opět výhodnější než v kamenné prodejně, která má vyšší náklady.

Výrobce: 
SKU: 5201043100275
Do obchodu

Popis

Iliada

Iliada 100% extra panenský olivový olej 250ml
za studena lisovaný olivový olej z oblasti Kalamata a známkou chráněné krajiny původu s výborným poměrem kvality a ceny.
Oblast: Kalamáta-jižní Peloponés Balení: sklo 1 x 0,25l Charakteristika: za studena lisovaný olivový olej z oblasti Kalamata a známkou chráněné krajiny původu s výborným poměrem kvality a ceny.Použití: příprava salátů, marinád a k rybích specialit. Složení: 100% extra panenský olivový olej
Výroba extra panenského olivového oleje
Sklizeň oliv probíhá již více než 2 000 let stejným způsobem. Při výrobě kvalitního extrapanenského olivového oleje se olivy nijak nečešou, ale plody se nechají spadnout ze stromu do připravené plachty, odkud se ručně sbírají. Čím dříve se olivy vylisují po sklizni, tím lépe. Jedině časné vylisování zajistí uchování vysokých obsahů všechvitamínů a dalších zdraví prospěšných chemických substancí.
Extrapanenský olivový olej musí být získaný pouze mechanickým lisováním za studena. Jedná se o přírodní šťávu, bez jakýchkoliv úprav, kterou lze s trochou nadsázky přirovnat k čerstvému fresh džusu.

Filtrované a nefiltrované olivové oleje

Filtrace extra panenského olivového oleje není nic jiného, než jeho přelití přes sítko. Filtrace je považována za žádoucí, jelikož jsou tak odstraněny drobné částečky pevných látek z oliv (zejména dužiny a slupek).

Účinky olivového oleje na zdraví

Léčivé účinky olivového oleje uznával již Starý zákon, který radil mimo jiné jím očišťovat malomocné. Také Hippokrates jej doporučoval na léčení vředů. Pragmatičtí Angličané také znali jeho léčivou sílu a vždy prodávali olivový olej v lékárnách.
Olivový olej patří mezi pět zdraví nejprospěšnějších surovin na světě. Má celou řadu blahodárných a léčivých účinků na lidský organismus. Od účinné prevence proti rakovině, přes podporu metabolismu cukrů a tuků, až po ošetření popraskané kůže a jizev. Olivový olej je také mimo jiné součástí redukčních diet a jednou z jeho nejznámějších předností je snižování hladiny cholesterolu v krvi.
· Podporuje metabolismus
· Napomáhá trávení
· Pomáhá při léčbě žaludečních onemocnění
· Snižuje koncentraci žaludečních kyselin a tak brání vzniku a rozvoji žaludečních vředů
· Podporuje funkci žlučníku a tvorbu žluče
· Lze jím vyvolat vyloučení drobných až středně velkých žlučníkových kamenů
· Koriguje hodnotu bilirubinu
· Posiluje játra a zlepšuje vylučování škodlivých látek
· Zlepšuje střevní mikroflóru
· Bojuje proti zácpě
· Má nižší energetickou hodnotu než máslo a jiné druhy oleje
· Dává tělu energii a rychle zasytí
· Zvyšuje citlivost na inzulín a pomáhá tak buňkám lépe získávat energii z cukrů
· Napomáhá hubnutí a je vhodný při redukční dietě
· Ideální pro diabetiky a různé druhy diet Iliada 100% extra panenský olivový olej za studena lisovaný olivový olej z oblasti Kalamata a známkou chráněné krajiny původu s výborným poměrem kvality a ceny.

Parametry produktu Iliada Iliada-Kalamata 250ml

  • Název: Iliada Iliada-Kalamata 250ml
  • Cena: 99
  • EAN: 5201043100275
  • Výrobce: Iliada
  • Kategorie: Zdravé potraviny | Oleje | Olivový olej
Všechny produkty od výrobce

Podobné produkty

Další produkty od výrobce  

Zobrazit všechny produkty od výroce 
shopping-bag