Logo
GRIZLY Sójové boby 1000 g

GRIZLY Sójové boby 1000 g

49 Kč

Nejprodávanější GRIZLY Sójové boby 1000 g s pečetí kvality GRIZLY - tento produkt objednáte za skvělou cenu 49 Kč. Pozor, počet kusů na skladě může být u akčního zboží omezený, zajistěte si svůj kus včas. A to ještě není všechno, dopravu za vás hradí e-shop, když hodnota vašeho košíku přesáhne 1500 Kč. Nakoupit a ještě ušetřit, co si přát víc.

Výrobce: 
SKU: 8595678408033
Do obchodu

Popis

GRIZLY

GRIZLY Sójové boby 1000 g

Administrativní zařazení: Luštěnina
Složení: Sójové boby 100% 
Země původu: Kanada
Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě.
Balení: Znovuuzavíratelný PP obal nebo vakuováno v PP obalu (během přepravy může dojít k rozvakuování, které neovlivní kvalitu)

Vlastnosti a výhody: Sójové boby se z botanického hlediska řadí mezi luštěniny. Jedná se o plody významné bobovité rostliny s názvem Sója luštinatá. Mají však poněkud odlišné složení ve srovnání s ostatními luštěninami (hrách, fazole, čočka, cizrna). Sójové boby jsou charakteristické vysokým obsahem bílkovin: 35-40 %, ale také tuků, kterých mají až 20 %. Právě z těchto důvodů vyhledávají sóju a sójové výrobky většina vegetariánů jako alternativu namísto masa. Jsou také bohaté na minerální látky - vápník, draslík, hořčík, fosfor, železo. Dále obsahují vitamíny skupiny B a provitamín A. 

Použití: Ze sójových bobů se vyrábí celá řada produktů zdravé výživy jako jsou různé sójové nápoje, omáčky, tempeh, natto, miso, tofu, sojanéza a další. Můžete si je  po tepelné úpravě přidat do salátů nebo jimi v receptech přímo nahradit maso či použít jako chutnou přílohu. Před vařením je potřeba sójové boby namočit nejlépe přes noc, ideálně alespoň na 12 - 16 hodin a poté vařit asi 120 - 150minut. 

Více informací o luštěninách a jejich vlastnostech si můžete přečíst v našem medvědím blogu. Zajímavé recepty a nápady také naleznete v našem magazínu.
Sója se pro své výživné složení stala nepostradatelnou součástí jídelníčku nejen vegetariánů. Ze sójových bobů můžete připravit celou řadu pochoutek, kterými se dá snadno nahradit maso, hlavně z důvodu vysokého obsahu rostlinné bílkoviny a kvalitních tuků.

Parametry produktu GRIZLY Sójové boby 1000 g

  • Název: GRIZLY Sójové boby 1000 g
  • Cena: 49
  • EAN: 8595678408033
  • Výrobce: GRIZLY
  • Kategorie: Zdravé potraviny | Luštěniny | Sója
Všechny produkty od výrobce

Podobné produkty

Další produkty od výrobce  

Zobrazit všechny produkty od výroce 
shopping-bag