Logo
GRIZLY Rozinky Jumbo Natural 500 g

GRIZLY Rozinky Jumbo Natural 500 g

59 Kč

Diskontní GRIZLY Rozinky Jumbo Natural 500 g od top výrobce GRIZLY - toto zboží si můžete nechat dodat levně za 59 Kč. Dělá nám radost, že naše akce dělají radost vám! A nejlepší na tom všem je, že při objednávce nad patnáctset Kč nezaplatíte ani korunu za dopravu. Jsme si jistí, že tohle ocení každý zákazník.

Výrobce: 
SKU: 8595678403120
Do obchodu

Popis

GRIZLY

GRIZLY Rozinky Jumbo Natural 1000 g

Administrativní zařazení: zpracované ovoce jednodruhové
Složení: rozinky, slunečnicový olej
Výrobek může obsahovat pecky, stopy arašídů, jiných ořechů, lepku, oxidu siřičitého a sezamu
Země původu: Chile (JAR)
Balení: Vakuováno v PP obalu (při přepravě může dojít k rozvakuování

Ve 100 g rozinek se nachází kolem 70 g sacharidů. Cukry jsou tvořeny především fruktózou a glukózou. Hroznové víno, resp. rozinky mají vůči ostatním druhům ovoce větší zastoupení glukózy, pro to je glykemický index rozinek vyšší - dosahuje průměrné hodnoty GI 65. Znamená to tedy, že hladina krevního cukru po jejich konzumaci stoupá poměrně rychle. Rozinky obsahují rozpustnou i nerozpustnou vlákninu, která je příznivá pro zažívací soustavu a prevenci častých civilizačních onemocnění.

Rozinky se nejčastěji používají jako přídavek ke sladkým jídlům (obilné kaše, vločky, nákypy), při pečení (bábovky, mazance). Najdeme je v müsli, cereálních směsích, müsli tyčinkách. Jejich příjemné chuti se využívá při přípravě omáček, vzácně i úpravě ryb a masa. Výborné jsou rozinky ve sladkých nápojích a alkoholických likérech. Výhodné je před použitím rozinky namočit na 1-2 hodiny do vody. Nabobtnáním se naředí obsah cukrů a celkové energie. Rozinky jsou výborné alternativní přírodní sladidlo.

Proti nadměrnému vysychání rozinek je výhodné ukládat je do vzduchotěsných obalů a skladovat při nižších teplotách. Pokud jsou rozinky starší, cukry v nich obsažené krystalizují. Krystalizací se však nemění jejich nutriční hodnota. Krystalky se dají rozpustit ponořením rozinek do jakékoliv tekutiny (horká voda, mléko, alkohol, ovocná šťáva).
Jsou vhodné do kašiček, vloček nebo i jen tak na zobání. Rozinky mají vysoký obsah železa, draslíku a rostlinné vlákniny.

Parametry produktu GRIZLY Rozinky Jumbo Natural 500 g

  • Název: GRIZLY Rozinky Jumbo Natural 500 g
  • Cena: 59
  • EAN: 8595678403120
  • Výrobce: GRIZLY
  • Kategorie: Ořechy a sušené ovoce | Sušené ovoce | Rozinky
Všechny produkty od výrobce

Podobné produkty

Další produkty od výrobce  

Zobrazit všechny produkty od výroce 
shopping-bag