Logo
GRIZLY Meruňky sušené 1000 g

GRIZLY Meruňky sušené 1000 g

129 Kč

No tak tohle je gól: GRIZLY Meruňky sušené 1000 g značky GRIZLY - tento produkt doručujeme za skvělou cenu 129 Kč. Počet kusů na zákazníka může být omezen. Zásilky nad 1500 Kč k vám budou dopraveny BEZPLATNĚ. Naše heslo: kvalita, výhodná cena, prozákaznický přístup.

Výrobce: 
SKU: 8595678403434
Do obchodu

Popis

GRIZLY

GRIZLY Meruňky sušené 1000 g

Administrativní zařazení: Sušené ovoce jednodruhové

Složení: Meruňky, oxid siřičitý

Výrobek může obsahovat pecky, stopy arašídů, jiných ořechů, lepku, oxidu siřičitého a sezamu

Země původu: Turecko

Balení: Vakuováno (při přepravě může dojít k rozvakuování, které neovlivní kvalitu ovoce)

Stejně jako ostatní sušené ovoce, i meruňky jsou koncentrovaným zdrojem energie a živin. Obsahují živiny: vitamín B2, vitamín B3, vitamín B5, vitamín B6, vitamín C, vitamín E, betakaroten, kyselina listová, jód, draslík, fosfor, vápník, zinek, selen, mangan, hořčík, železo, vláknina aj.

Protože meruňky mají nízký obsah kalorií (asi 48 kcal/100 g), dají se konzumovat při redukčních dietách. Dále jsou bohaté na alkalické minerální soli, díky čemuž vyvolávají v těle zásaditou reakci. Významné jsou i proto, že obsahují malé množství sodíku a hodně draslíku a jsou bohaté na stopové prvky, jako jsou mangan, fluor, kobalt a bor. Také obsahují velké množství sacharidů (fruktózy a glukózy). Nejdůležitější složkou meruněk, ať už čerstvých nebo sušených, je však betakaroten (provitamin A).

Mají široké využití - jako zdravá svačina, k obohacení jogurtu a müsli o vitaminy a při pečení a vaření jako náhražka cukru a ostatních sladidel.

Přes všechnu péči a snahu při odpeckování všech peckovin (netýká se pouze datlí ale i např. višní, švestek, třešní atd.) nedokážeme garantovat že se pecky v surovině nevyskytují. Technologicky toho nelze dosáhnout a bohužel ani po kontrole lidským pracovníkem dodavatel nedokáže garantovat 100% čistotu. Této problematice se dodavatelé intenzivně věnují, zatím ale není technologie natolik daleko, abychom dosáhli produktu bez pecek, nebo jejich fragmentů.
Meruňky jsou šťavnatými plody s koncentrovaným zdrojem energie a živin. Jejich charakteristickým minerálem je železo.

Parametry produktu GRIZLY Meruňky sušené 1000 g

  • Název: GRIZLY Meruňky sušené 1000 g
  • Cena: 129
  • EAN: 8595678403434
  • Výrobce: GRIZLY
  • Kategorie: Ořechy a sušené ovoce | Sušené ovoce | Meruňky
Všechny produkty od výrobce

Podobné produkty

Další produkty od výrobce  

Zobrazit všechny produkty od výroce 
shopping-bag