Logo
GRIZLY Chia semínka BIO 1000 g

GRIZLY Chia semínka BIO 1000 g

149 Kč

V akci je pouze tady GRIZLY Chia semínka BIO 1000 g co nám dodává GRIZLY - tento produkt máte na dosah ruky ve slevové akci za 149 Kč. Poskytujeme vám příjemný nákup z vašeho počítače, tabletu či smartphonu. DOPRAVA ZDARMA nyní i bez speciálního kupónu, stačí nakoupit za víc než patnáctset korun. No a to se jednoduše vyplatí.

Výrobce: 
SKU: 8595678401218
Do obchodu

Popis

GRIZLY

GRIZLY Chia semínka BIO 1000 g

Semínka chia ("čia") jsou semeny šalvěje hispánské (salvia hispanica).

Jejich název je odvozen od aztéckého "chian", což znamená, plný oleje nebo olejnatý.
Ve své době patřila semínka chia do skupiny 4 hlavních a nejdůležitější potravin Aztéků, Toltéků i Mayů. V této skupině se nacházela spolu s kukuřicí, fazolemi a amarantem. O jejich důležitosti pro život latinsko- amerických kultur svědčí i prokázaný fakt, že byla používána také jako tzv. "tržní plodina" ( měna platná pro směnu zboží ).
Byla také hlavní potravinou indiánských válečníků pro období válečných výprav a také pro posly a běžce, pro které byla vynikajícím zdrojem živin při náročných cestách, které museli zvládat v co nejkratší době. Například i dnes patří semínka chia k hlavním potravinám latinsko-amerických sportovců.

V historických dobách Latinské Ameriky se konzumovala, stejně jako dnes, samotná nebo jako směs s obilninami, v nápojích, mletá na mouku, ale i jako medicína, olej (základ barev na tělo) či jako prostředek k uctívání bohů.
Semínka chia mají vynikající HYDROFILNÍ vlastnosti, tj. vysokou schopnost vázat na sebe vodu - 1 díl semínek dokáže zvětšit svůj objem až 12x (ve formě lehkého gelu - tento konzumují právě i zmínění indiánští běžci). Tyto hydrofilní vlastnosti semínek chia pomáhají tělu zajistit vyšší hydrataci (zevnitř), což je velmi důležité při sportovním výkonu a jakékoliv zvýšené fyzické námaze.

Složení: 100% Chia semínka BIO*

Zařazení: Olejnatá semena 

Druh: Salvia Hispanica

Země původu: Mexiko , Paraguay, Argentina

Trvanlivost: minimálně 10 měsíců od nákupu

Výrobek může obsahovat stopy BIO arašídů, BIO jiných skořápkových plodů a BIO seznamu.
Neuvěřitelně výživná rostlina, známá po staletí, je znovuobjevovaným hitem.

Parametry produktu GRIZLY Chia semínka BIO 1000 g

  • Název: GRIZLY Chia semínka BIO 1000 g
  • Cena: 149
  • EAN: 8595678401218
  • Výrobce: GRIZLY
  • Kategorie: Ořechy a sušené ovoce | Semínka | Chia semínka
Všechny produkty od výrobce

Podobné produkty

Další produkty od výrobce  

Zobrazit všechny produkty od výroce 
shopping-bag