Logo
Apecafé Papua New Guinea Goroka PSC AX 250 g

Apecafé Papua New Guinea Goroka PSC AX 250 g

159 Kč

Prestižní Apecafé Papua New Guinea Goroka PSC AX 250 g od oblíbené značky Apecafé - tento hit můžete sehnat s extra slevou za 159 Kč. V našem katalogu zařazené zboží vás nezklame. A co takhle doprava ZADARMO? Objednáte-li si nad 1500 Kč, neplatíte poštovné. No a to se jednoduše vyplatí.

Výrobce: 
SKU: 8594010531729
Do obchodu

Popis

Apecafé

Apecafé Papua New Guinea Goroka PSC AX 250 g

Oblast: Korofeigu, Bena, Eastern Highlands
Nadmořská výška: 1400-1900 m n. m.
Typ arabiky: Arusha, Blue Mountain
Způsob zpracování: Praná, sušená na slunci
Aroma: Medové
Chuť: Zemitější s tóny čokolády a pikantního koření či zázvoru
Tělo: Plné, sirupově husté
Acidita: Nízká, potlačená

Farmářské družstvo Korofeigu se nachází v údolí Bena Bena na papuánské východní vysočině. Družstvo má celkem 97 členů, kteří pěstují kávovníky celkem na 112 hektarech půdy. Na této ploše se díky ideálním podmínkám pro růst daří vypěstovat více než 1,5 kontejneru nepražené kávy.

Kávovník se zde pěstuje přibližně od roku 1945, kdy byla tato oblast vybrána vládou za obzvlášťě vhodnou pro tento účel. Nebylo snadné přesvědčit ke změně farmáře, jejichž běžně pěstovaným plodinám se zde krásně dařilo, aby začali s pěstováním kávovníků, jejichž první sklizeň a návratnost lze očekávat nejdříve po 3 - 4 letech.

Proto bylo vybráno třináct mladých farmářů - potomků místních starousedlíků, kteří byli vysláni do nově vzniklé školy pro výuku pěstování kávovníků. Mezitím vládní zástupci cestovali regionem a snažili se místí přesvědčit o budoucích benefitech plynoucích z produkce kávových zrn. Ti kteří to "s kávou zkusili" nakonec nelitovali a brzy se k nim připojili další a další farmáři z papuánských výšin.

Dnes je zde káva nejdůležitější zemědělskou exportní komoditou a přímo či nepřímo zdrojem příjmu až pro třetinu místní populace.
Papuánská káva se pyšní snad tou nejsladší květinovou vůní, kterou jsme kdy u kávy poznali. V chuti potom nalézáme lahodnost hroznového vína, tóny malin a mléčné čokolády. Celkově je to káva s velmi ovocnou chutí, jemně zemitou chutí, skoro žádnou kyselostí. Velmi oblíbená jak u nás v pražírně, tak i mezi našimi zákazníky. Skvěle se hodí na přípravu espressa, ale při vhodné hrubosti mletí se hodí pro všechny druhy přípravy kávy.

Parametry produktu Apecafé Papua New Guinea Goroka PSC AX 250 g

  • Název: Apecafé Papua New Guinea Goroka PSC AX 250 g
  • Cena: 159
  • EAN: 8594010531729
  • Výrobce: Apecafé
  • Kategorie: Čerstvá káva | Papua new guinea káva
Všechny produkty od výrobce

Podobné produkty

Další produkty od výrobce  

Zobrazit všechny produkty od výroce 
shopping-bag